Roger Federer: az egyik legjobb teniszező a sport történetében

Roger Federert sok szakértő ismerte felA legjobb teniszező minden időben. Letette világrekordot a legtöbb győzelmet a Grand Slam tornák, évek óta folyamatosan első helyen összesen ATP világranglistát és tartják a standard modell az egyetemes lejátszó, amely játszhat egyformán jól minden típusú felületre.

Játék stílusa

Mint sok társa, a fiatal svájciak isegy példakép a veretlen amerikai teniszező Pete Sampras számára. Nem csoda, hogy Roger Federer pályafutásának kezdetétől fogva kedvelte a bálvány szerencsejáték módját. Roger kitűnő fizikai adataival sikerült agresszív, domináns módon fellépni, a támadó játékot a hátsó vonalon váltakozva, állandó kimenettel a rácsra.

roger federer

Egy magas svájci magabiztosan érezte magátMesh, gyakran végződik ezek kombinációja ütések nyári krach, és visszatérés. Ezt követően változatos taktikai arzenálját, hogy megszűnne fogadni kockázatosabb fix kimenet, amely lehetővé tette számára, hogy egy éles minőségi ugrást a fejlesztés és uralkodni a világ tenisz trónon.

A teniszező Roger Federer erőteljes tulajdonságai szintén kiemelkedő forehandnek tekinthetők, a bal oldalon egy egykezes sztrájkot használ, ami ritkaság a modern teniszezésben.

A svájciak egyike a legerősebb inningnek50 ászt vett fel más mérkőzésekre. Jó a fogadásokon, kiváló lépések a bíróságon. A gazdag taktikai poggyász és a nagyszerű játékélmény lehetővé teszi számukra, hogy magabiztos legyen mindenféle bevonattal, az egyetlen kellemetlen svájci rivális csak Raphael Nadalnak tekinthető, akit állandóan elvesztett a döntőben.

Az utazás megkezdése

Roger Federer 1981-ben született Bázelben ésvalójában közel azonos korú, mint egy másik svájci legendás világsport - Martina Hingis. Ha azonban a lány nagyon fiatal korban és nagyon korán kezdte pályafutását a tenisz Olympusban, akkor Roger már Martina hanyatlásakor már csillag lett.

Mindazonáltal Federer még mindig junior szinten vanvonzott a figyelmet a szakemberek, rendszeresen megnyerte a Grand Slam versenyeken a fiatalok körében. 1999-ben a Svájc a világbajnoki rangsor első százán lépett be, miután ebben az időszakban sikerült legyőznie a teniszes játékost az első tízből, és végül elérte az ATP verseny döntőjét.

szövetségi roger tenisz

Valóban áttörés volt 2001-ben,Roger tudta nyerni az első ATP cím, legyőzte Milan az utolsó a verseny Julien BOUTET. Egy évvel később megismételte a bravúrt legyőzte Marat Safin, és emellett volt egy pár több trófeát. Ezek a sikerek lehetővé tették a fiatal svájci be a legjobb tíz a világranglistán, és részt vesz a döntő tornára.

áttörés

Egy pontig Roger Federer volt az egyiksok tehetséges játékos, de sikerült megszereznie a világ tenisz vitathatatlan vezetőjének státuszát. 2003-ban a svájci teniszező öt ATP címet nyert, és megnyerte első Grand Slam versenyét is, miután megnyerte a Wimbledon döntőjét Mark Filipusis felett.

statisztikák roger federer

Az év végén részt vett a döntőbenATP verseny. Davil Nalbandian, Andre Agassi rendkívül kellemetlen rivális volt neki, mindegyikük Federer negatív egyensúlyt ért el a győzelmek és vereségek miatt. Azonban Roger megváltoztatta a játékstílusát. Elutasította az állandó átutalások ötletét a hálóba, melyet tapasztalt teniszezők használtak ellene, szemben ezzel az ellentámadási játékkal.

Roger Federer többet kezdett játszani a hátánline, folyamatosan büszkén a riválisok erős ütéseket, amelyek elkezdték hozni a kívánt eredményt. A döntőben az ATP döntőjében folyamatosan megverte Andy Rodica és Andre Agassi világát, a második helyezést követően.

King of World Tenisz

Roger Federer statisztikái a későbbi évekbensztrájk a képzelet a tenisz szakemberek. A Grand Slam 19 címét nyerte, 2004 és 2008 között mindig a tenisz trónon volt. A rekord az volt, hogy 237 egymást követő héten a világranglista csúcsán volt, és összesen 302 héten volt a világ első rekordjának helyzete.

teniszező roger federer

Miután megszerezte magát univerzális játékos státuszának, őMindenféle bevonattal jól éreztem magam. Igaz, a bírósági bíróságokon komoly rivális volt a Raphael Nadal személyében. A történelem a "Roland Garros" versenyeken szerepelt epikus konfrontációjában, amikor a spanyol több éve egymás után megnyerte Rogert a francia nyílt versenyen. Csak 2009-ben, Federer el nem érhető magasságot, így gyűjteni a karrier Grand Slam.

Miután átlépte a harmincéves határt, a svájciteniszező elveszítette a területen, a verseny egyre inkább játszott fel, és õ már nem a vitathatatlan első számú. Az elmúlt néhány évben számos már megkezdték, hogy felejtse el, de 2017-ben Roger úgy tűnt, hogy találtak egy második fiatalok és nyert két Grand Slam torna, a bajnokságot az Australian Open és Wimbledon.